ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

Εγκύκλιος Εισαγωγής Μαθητών στις ΕΠΑ.Σ Μαθητείας του ΟΑΕΔ (σχολ. έτος 2011-12)

Οργανισμός Απασχόλησης Εργατικού Δυναμικού - Γενική Δ/νση Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης

Ανακοινώθηκε η εγκύκλιος για την εισαγωγή μαθητών και μαθητριών στις ΕΠΑ.Σ Μαθητείας του ΟΑΕΔ για το σχολικό έτος 2011-2012.
Οι υποψήφιοι – ες θα πρέπει να υποβάλουν στην ΕΠΑ.Σ Μαθητείας της προτίμησής τους ΑΙΤΗΣΗ, σύμφωνα με το συνημμένο υπόδειγμα, από 20/6/2011 έως 31/8/2011 .

Η ανωτέρω εγκύκλιος συμπληρώθηκε στις 16/6/2011 από την υπ. αριθμόν Β123814 απόφαση της διοίκησης του ΟΑΕΔ, με βάση την οποία εγκρίνεται η λειτουργία επί πλέον ειδικοτήτων σε κάποιες ΕΠΑ.Σ.

Για περισότερες πληροφορίες σχετικά με την εγκύκλιο και την αίτηση ή την συμπληρωματική απόφαση επιστεφτείτε τον διαδικτυακό τόπο του ΟΑΕΔ ή διαβάστε τα αντίστοιχα συνημμένα έγγραφα.

Συνημμένα:

1. Εγκύκλιος - Αίτηση Εισαγωγής Μαθητών στις ΕΠΑ.Σ. ΟΑΕΔ (αρχείο pdf)
  2. Συμπληρωματική Απόφαση Εισαγωγής Μαθητών στις ΕΠΑ.Σ. ΟΑΕΔ (αρχείο pdf)

Αποστολή αλληλογραφίας προς ifili@sch.gr με ερωτήσεις ή σχόλια σχετικά με αυτήν την τοποθεσία Web.
Τελευταία τροποποίηση: 16/06/11